-> edukacja.koszalin.pl / AKTUALNOŚCI
 

11.03.2015 - Terminy i harmonogramy rekrutacji do koszalińskich szkół podstawowych i przedszkoli

Szanowni Państwo,
jak każdego roku podajemy do Państwa wiadomości terminy i harmonogramy rekrutacji do koszalińskich szkół podstawowych i przedszkoli (kryteria do przedszkoli zawarte są w uchwale Rady Miejskiej w Koszalinie).

Jednocześnie informujemy, że od roku szkolnego 2015/2016 nie będzie organizowany nabór do oddziałów przedszkolnych (tzw. "zerówek") w szkołach podstawowych.

Wszystkie dzieci realizujące w roku szkolnym 2015/2016 obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego będą przyjęte do przedszkoli. Proponujemy Państwu nabór do bezpłatnych oddziałów 5-godzinnych, oraz do oddziałów z pełną ofertą przedszkolną. W tych oddziałach pobierane są opłaty za wyżywienie oraz czas pobytu powyżej 5 godzin. Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Harmonogram i kryteria rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2015/2016

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

UCHWAŁA NR VI/56/2015 RADY MIEJSKIEJ W KOSZALINIE z dnia 26 lutego 2015 roku - w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Koszalin, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia
 

02.03.2015 - W dniu 27 lutego br. w Szczecinie zostały rozstrzygnięte konkursy: "Najlepszy w zawodzie" oraz "Najlepsza klasa".

Najlepszą klasą wśród wszystkich szkół zawodowych uczestniczących w projekcie okazała się klasa 1 TIA z Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie. Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie pięciodniowy zagraniczny wyjazd zawodoznawczy.

Uczniowie, którzy zostali laureatami w nagrodę otrzymają tablet, a nagrodzeni uczniowie odtwarzacz mp4.

Wręczenie nagród planowane jest podczas konferencji, która odbędzie się w Szczecinie w dniu 10 czerwca 2015 roku.

Choć na oficjalne gratulacje przyjdzie jeszcze czas, w imieniu Prezydenta Miasta Koszalina już teraz gratulujemy sukcesu zwycięskiej klasie oraz wszystkim nagrodzonym uczniom, jak i ich nauczycielom.

pełna lista zwycięzców - plik PDF
 

02.03.2015 - XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Pana Piotra Jedlińskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie 10 kwietnia 2015 roku odbędzie się XI Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej pod hasłem "KOSZALIN MIASTEM NOWOCZESNYCH INWESTYCJI" o puchar Dyrektora "KOSZALIŃSKIEGO ELEKTRONIKA".

Tradycyjnie - oprócz atrakcyjnych nagród do zdobycia CENNE PUNKTY!!!
- MIEJSCA 1-5 --> 25 PUNKTÓW
- MIEJSCA 6-14 --> 15 PUNKTÓW
...dodatkowych, w postępowaniu kwalifikacyjnym przy ubieganiu się o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych w Koszalinie.

więcej informacji na stronie internetowej Konkursu
 

14.01.2015 - Koszalińskie szkoły również w tym roku znalazły się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015

Gazeta „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zostały one opublikowane na portalu edukacyjnym www.perspektywy.pl.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2015: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Kryteria Rankingu Techników 2015: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Tradycyjnie wśród 1500 najlepszych szkół w Polsce znalazły się również koszalińskie szkoły ponadgimnazjalne:

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois, dyrektor Rafał Janus
   - 92 miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 (4 miejsce w województwie)
   - 57 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2015
   - 98 miejsce w Rankingu Szkół Maturalnych 2015

II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego, dyrektor Wiktor Kamieniarz
   - 330 miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 (13 miejsce w województwie)
   - 121 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2015

Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, dyrektor Jadwiga Topolan
   - 300+ miejsce w Rankingu Techników 2015 (15 miejsce w województwie)

Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta, dyrektor Joanna Rydzewska
   - 300+ miejsce w Rankingu Techników 2015 (18 miejsce w województwie)

Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, dyrektor Jadwiga Topolan
   - 300+ miejsce w Rankingu Techników 2015 (20 miejsce w województwie)

Technikum Budowlane w Zespole Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego, dyrektor Ewa Kroll
   - 300+ miejsce w Rankingu Techników 2015 (40 miejsce w województwie)

Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Nr 10 im. Bolesława Chrobrego, dyrektor Tomasz Lampkowski
   - 300+ miejsce w Rankingu Techników 2015 (41 miejsce w województwie)

Serdecznie gratulujemy!
 

09.12.2014 - Sukces uczennicy Zespołu Szkół Sportowych w Koszalinie

Katarzyna Rogowska uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Koszalinie reprezentująca Znicz Koszalin zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Środkowej, które odbyły się w dniach od 5 do 7 grudnia w Pradze.

Koszalinianka zdobyła srebrny medal w sprincie stylu dowolnego z bardzo dobrym czasem 27,18 sekund. Był to jeden z dwóch medali wywalczony przez młode zawodniczki z Polski na tych zawodach. Szkoleniowcem zawodniczki jest Michał Derewecki.

Katarzyna Rogowska startowała jeszcze indywidualnie w stylu dowolnym na 100 metrów, gdzie z czasem 59.95 sek. zajęła szóste miejsce, natomiast na 200 metrów stylu grzbietowym ósme miejsce z czasem 2 min. 28,17 sek.

 

04.12.2014 - SPOTKANIE W SPRAWIE MOW Z UDZIAŁEM WICEMINISTRA PRZEMYSŁAWA KRZYŻANOWSKIEGO

Funkcjonowanie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych – to temat dzisiejszego spotkania Przemysława Krzyżanowskiego, podsekretarza stanu w MEN z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka oraz przedstawicielami Ośrodków.

Na spotkaniu omawiano zagadnienia dotyczące finansowania Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz sposobu wykazywania liczby wychowanków tych ośrodków w systemie informacji oświatowej. Przedstawiciele ministerstwa edukacji przedstawili przepisy na podstawie których finansowane są MOWy. Dyrektorzy tych placówek młodzieżowych zgłosili obecne problemy kładąc nacisk na problem finansowania wychowanków skierowanych do ośrodków, a którzy jeszcze do nich nie przybyli.

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka zwrócił uwagę na konieczność utrzymania wysokiej jakości pracy ośrodków oraz poinformował o planowanym raporcie na temat standardów pracy w MOWach.

Wiceminister Krzyżanowski zaproponował kompromisowe rozwiązanie dotyczące finansowania Ośrodków w roku 2015, jednocześnie poinformował, że widzi potrzebę dalszych rozmów. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na styczeń 2015 r. Na spotkaniu tym zostanie utworzony zespół, który będzie pracował nad rozwiązaniami w zakresie finansowania miejsc przeznaczonych dla wychowanków skierowanych do MOW.

   

   

więcej informacji na stronie MEN.GOV.PL
 

28.11.2014 - Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl każdy może zaproponować lekturę dla uczniów szkół podstawowych.

Zachęcamy do udziału w inicjatywie. To kolejna, w ostatnich tygodniach, aktywność MEN nakierowana na wzrost czytelnictwa wśród uczniów.

- Uczeń szkoły podstawowej po raz pierwszy styka się w niej z lekturami. To od tego, czy są ciekawe, wciągające, inspirujące, zależy, czy uczeń będąc nastolatkiem, a później dorosłym, sięgnie po książki – mówi minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

To, co obecnie czytają uczniowie podstawówek, nie sprawdza się. Wybierane przez część nauczycieli książki nie rozbudzają ciekawości ucznia, opisują nieznaną dziecku rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu lat. Efekt? Nasze nastolatki nie czytają. Dorośli podobnie. Zmieńmy to. Wybierzmy lektury najmłodszych uczniów! Takie, które pokochają. Takie, dzięki którym pokochają czytać. Liczymy na uczniów i Państwa. Formularz można znaleźć TUTAJ.

20 listopada 2014 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Książki naszych marzeń”. Mogą w nim wziąć udział wszystkie szkoły: podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, ale i społeczne szkoły polonijne z zagranicy.

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

więcej informacji na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej...
 

03.11.2014 - MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ W KOSZALINIE

- Im dłużej jestem ministrem tym lepiej wiem, że z naszą edukacją jest bardzo dobrze. Mamy powody do dumy. Pracujemy nad szczegółami. Jesteśmy w takiej sytuacji, że Skandynawowie nam zazdroszczą i pytają jak my to robimy. A wasza szkoła, która ma 100 procent zdawalności matury z matematyki jest tego najlepszym przykładem – powiedziała dzisiaj minister edukacji narodowej w koszalińskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego.

Joanna Kluzik-Rostkowska oraz wiceminister edukacji narodowej Przemysław Krzyżanowski spotkali się tam z nauczycielami i dyrektorami koszalińskich szkół.

W trakcie spotkania szefowa MEN odpowiadała na pytania dotyczące aktualnych prac resortu. - Przygotowujemy podręcznik do drugiej klasy szkoły podstawowej. Będzie wyglądał inaczej, niż „Nasz elementarz” – zdradziła Joanna Kluzik-Rostkowska. - Będzie miał wyodrębniona matematykę. W grudniu rozpoczniemy jego konsultacje – dodała.

Minister edukacji mówiła też o nowej maturze, a także o priorytecie jakim jest dla niej podniesienie poziomu nauczania matematyki.

- Przygotowaliśmy i realizujemy serię spotkań z nauczycielami matematyki. Uruchomimy także stronę internetową z dobrymi praktykami i forum wymiany doświadczeń – powiedziała.

W trakcie wizyty w Koszalinie minister edukacji narodowej odwiedziła także tamtejsze przedszkole miejskie nr 9 „Bursztynek”.

źródło informacji i foto: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
 

 

20.10.2014 - Konferencja inaugurująca „Rok Szkoły Zawodowców” w województwie zachodniopomorskim

Rok szkolny 2014/2015 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej panią Joannę Kluzik-Rostkowską „Rokiem Szkoły Zawodowców”. W naszym województwie został on uroczyście  zainaugurowany przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Tadeusza Sławeckiego oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Przemysława Krzyżanowskiego 20 października 2014 roku w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie.

W konferencji wzięli również udział: Senator Rzeczpospolitej Polskiej pan Piotr Zientarski, Ewa Konikowska-Kruk Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Dyrektor OKE w Poznaniu pani Zofia Hryhorowicz, Inspektor w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie Delegatura w Koszalinie pani Wanda Włodarczyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie pan Krzysztof Stobiecki, dyrektorzy szkół zawodowych, nauczyciele praktycznej nauki zawodu i pracodawcy z województwa zachodniopomorskiego.

Gospodarzami uroczystości byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Maria Borecka oraz Prezydent Miasta Koszalin pan Piotr Jedliński.

W trakcie konferencji omówiono plany i działania Ministerstwa Edukacji Narodowej związane z odbudową szkolnictwa zawodowego, zmiany w przepisach prawa oświatowego, możliwości wsparcia procesu zmian w kształceniu zawodowym i ustawicznym, w tym również z wykorzystaniem środków europejskich w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, wyniki egzaminów zawodowych w roku szkolnym 2013/2014 oraz działania Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na rzecz promocji i rozwoju szkolnictwa zawodowego w woj. zachodniopomorskim. (źródło informacji i foto: www.kuratorium.szczecin.pl) zobacz więcej na stronie KO Szczecin 

14.10.2014 - Nauczyciele docenieni

14 października to Dzień Edukacji Narodowej i okazja do podziękowań, gratulacji i wyróżnień nauczycieli i pedagogów. Z tej właśnie okazji 14 października 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Dubois Prezydent Piotr Jedliński, dziękując za pracę z dziećmi i młodzieżą, wręczył nauczycielom doroczne nagrody. Komisja ds. przydziału nagród rozpatrzyła 104 wnioski, które wpłynęły z placówek oświatowych do ratusza.
 

Na wniosek komisji Prezydent Koszalina przyznał 54 nagrody.
Otrzymali je:
1. Spałka Monika - Przedszk. Nr 3
2. Kalwajtys Aneta - Przedszk. Nr 9
3. Sokołowska Ewa - Przedszk. Nr 10
4. Walczak Wiesława - Przedszk. Nr 12
5. Klinkowska Dorota - Przedszk. Nr 13
6. Małek Krystyna - Przedszk. Nr 14
7. Sobasz Joanna - Przedszk. Nr 16
8. Słowińska Barbara - Przedszk. Nr 19
9. Boczkowska Jadwiga - Przedszk. Nr 23
10. Pociask Anetta - Przedszk. Nr 35
11. Nater-Dochniak Elżbieta - SP Nr 4
12. Wilczak-Kuma Ewa - SP Nr 6
13. Kaczkan Bogusława - SP Nr 7
14. Kozdęba-Rybak Małgorzata - SP Nr 9
15. Bielicka Iwona - SP Nr 10
16. Nierzwicka Jolanta - SP Nr 13
17. Pacewicz Eleonora - SP Nr 17
18. Andrzejewska-Gutfrańska Krystyna - SP Nr 18
19. Rams Monika - SP Nr 18
20. Szaraniec Edyta - SP Integr. Nr 21
21. Bezmian Andrzej - Gimn. Nr 2
22. Pawłowska Iwona - Gimn. Nr 6
23. Sielicka Urszula - Gimn. Nr 6
24. Cieślik Ilona - Gimn. Nr 7
25. Ciesielski Bogusław - Gimn. Nr 9
26. Kuma Bogusław - Gimn. Nr 11
27. Piwar Beata - Gimn. Nr 11
28. Chudzyńska Luiza - ZSSport.
29. Pawlak Barbara - ZS Nr 1
30. Młudzik Alicja - ZS Nr 2
31. Wasilewska Kamilla - ZS Nr 7
32. Majkowska Dominika - ZS Nr 8
33. Traczyk Rafał - ZS Nr 9
34. Piotrowski Jarosław - ZS Nr 10
35. Strach Teresa - ZS Nr 11
36. Wenta Jolanta - ZS Nr 12
37. Czerwonka Małgorzata - ZS Nr 13
38. Gajdzica Bożena - I LO
39. Janiel Józef - I LO
40. Krośko Barbara - I LO
41. Rakus-Brzozowska Iwona - VI LO
42. Turek Ewa - CKU
43. Duszyńska Anna - SOS-W
44. Łuczków Marta - Pałac Młodzieży
45. Kacprzak Aleksandra - SP Nr 7
46. Gajda Karina - SP Nr 18
47. Jaśkiewicz Przemysław - Gimn. Nr 11
48. Jędrak Dorota - ZSSport.
49. Rydzewska Joanna - ZS Nr 9
50. Janus Rafał - I LO
51. Potomska Iwona - Pałac Młodzieży
52. Mazurkiewicz Józefa - Przedszk. Nr 10
53. Smolińska-Brukało Janina - Przedszk. Nr 20
54. Antkowiak Violetta - Przedszk. Nr 34
 

19.09.2014 - "Bronek" ma już 65 lat !!!

Dzisiaj w Koszalinie kilkaset osób uczestniczyło w jubileuszowych obchodach 65-lecia istnienia i działalności II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. Uczestniczący w spotkaniu Wiceminister Edukacji Narodowej Przemysław Krzyżanowski pogratulował całej społeczności szkolnej pięknego jubileuszu podkreślając, że - jako absolwentowi II LO - szkoła jest szczególnie bliska. - Zawsze do niej wracam przypominając sobie swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów. Ta szkoła ma duszę i dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym dowodem.

Podczas uroczystości, w której brał udział m.in. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński - Wiceszef resortu Edukacji Narodowej - odznaczył zasłużonych nauczycieli medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wręczono także wiele nagród i wyróżnień, m.in. Prezydent Piotr Jedliński został uhonorowany tytułem przyjaciela "Bronka". Uroczystość zakończyło posadzenie dębu, który będzie przypominał przyszłym absolwentom o tradycji szkoły.
 

19.09.2014 - II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie świętuje jubileusz 65. rocznicy powstania.

Obchody rocznicowe rozpoczęło kryterium uliczne „Bronek” o Puchar Dyrektora II LO w Koszalinie, kolejny element to wspólny koncert nauczycieli, absolwentów i uczniów II LO w sali CK 105. W dniu 19 września rozpoczynają się oficjalne obchody z okazji 65-lecia II LO w Koszalinie w których będą uczestniczyli: Wiceminister Edukacji Narodowej Przemysław Krzyżanowski, Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński i Przewodniczący Rady Miejskiej Stefan Turowski.

Zamieszczamy list gratulacyjny skierowany do Dyrektora II LO Wiktora Kamieniarza.
 

17.09.2014 - WYNIKI MATUR 2014 - pobierz plik PPT
 

04.09.2014 - STYPENDIUM SZKOLNE

Do 15 września można składać w koszalińskich szkołach wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie mieszkający w Koszalinie mogą ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego. Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium muszą spełniać kryterium dochodowe, które obecnie wynosi 456 zł na osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, a w przypadku utraty dochodu - w miesiącu złożenia wniosku.

Wnioski należy składać w terminie do 15 września 2014 roku. Po upływie tego terminu wnioski mogą być nadal składane, ale wymagają wówczas wskazania przyczyn złożenia wniosku po terminie, np. powodem tego może być pobyt rodzica/opiekuna prawnego w szpitalu, długotrwała choroba, wyjazd, itp. uniemożliwiły terminowe złożenie wniosku.

Wysokość stypendium szkolnego wynosi:

- jeżeli dochód na osobę w rodzinie jest niższy niż 50% kwoty kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, tzn. nie przekracza 228 zł, stypendium szkolne ustala się w wysokości miesięcznej od 84,80 zł do 212,00 zł,
- jeżeli dochód na osobę w rodzinie wynosi od 50% do 100% kwoty kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, tzn. od 228,00 zł do 456,00 zł, stypendium szkolne ustala się w wysokości miesięcznej od 84,80 zł do 148,40 zł.

Miejsce złożenie wniosku

W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne tylko na jedno dziecko w rodzinie, wniosek składa się w szkole, do której uczęszcza uczeń, jeśli jest to szkoła prowadzona przez Miasto Koszalin.

Natomiast, gdy rodzic ubiega się o stypendium szkolne na więcej niż jedno dziecko w rodzinie, wnioski na każde z dzieci składa w szkole prowadzonej przez Miasto Koszalin, do której uczęszcza najmłodsze dziecko. W tej sytuacji dokumenty potwierdzające dochody rodziny składa się w jednym egzemplarzu i dołącza do wniosku najmłodszego ucznia.

W przypadku uczniów szkół, które nie są prowadzone przez Gminę Miasto Koszalin (m.in. szkoły niepubliczne, szkoły spoza Koszalina), a w skład Ich rodziny nie wchodzą inni uczniowie ubiegający się o stypendium szkolne, wniosek składa się w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie przy ul. Mickiewicza 26.

Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku można otrzymać w miejscu składania wniosku.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego dla ucznia mieszkającego w Koszalinie na rok szkolny 2014/15 - plik DOC

Objaśnienia do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego dla ucznia mieszkającego w Koszalinie - plik DOC
 

01.09.2014 - W roku szkolnym 2014/2015 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania skierowana zostaje do uczniów z klas:
•   II, III i VI szkoły podstawowej;
•   II, III i VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
•   III szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego lub technikum, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasy III liceum plastycznego, klasy III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej; którzy w roku szkolnym 2014/2015 kontynuują naukę w oparciu o nową podstawę programową kształcenia ogólnego.

Ponadto, pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania objęto także:
• uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera), z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,
- posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) uczęszczających w roku szkolnym 2014/2015 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników, techników uzupełniających lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (z wyjątkiem klas I), ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, liceów plastycznych lub ogólnokształcących szkół baletowych ...

... ZOBACZ WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O DOFINANSOWANIU - PLIK PDF

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych - plik PDF
 

03.07.2014 - DYPLOM DLA URZĘDU MIEJSKIEGO W KOSZALINIE

zobacz dyplom za wspieranie szkół w przygotowaniu ich do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych
 

03.07.2014 - W dniu 6 czerwca 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, w przepięknej Sali Balowej, odbyła się uroczystość wręczenia tytułu – „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów”.

Tytuł został nadany przez prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności program Szkoła Ucząca Się. Program Szkoła Ucząca Się, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności doceniają samorządy, które wspierają szkoły w ich trudnej pracy i które rozumieją, że to uczenie się uczniów jest najważniejszym celem szkoły.

Prestiżowym Tytułem:
„Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów” zostało uhonorowane m.in. Miasto Koszalin. 
oto link do pełnej informacji o Uroczystości
 

17.04.2014 - Informator o szkołach ponadgimnazjalnych 2014/2015, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Koszalin
 

07.03.2014 - W dniu 11 marca 2014 roku w godzinach od 15:00 do 17:30 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego przy ul. Chełmońskiego 7 w Koszalinie, odbędą się III TARGI GIMNAZJALNE.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, opiekunów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych. W czasie trwania targów, będzie można  zapoznać się z ofertą edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą koszalińskich gimnazjów, otrzymać kompleksową informację na temat warunków rekrutacji, obejrzeć prezentacje, otrzymać foldery. Od nauczycieli i uczniów z koszalińskich gimnazjów zainteresowani uzyskają  informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania, dotyczące możliwości dalszej nauki.

Targi są organizowane z myślą, by w jednym miejscu zaprezentować nasze szkoły, utwierdzić lub przekonać uczniów i ich rodziców o trafności podjętej decyzji, dotyczącej wyboru kształcenia - zgodnego z ich potrzebami i zainteresowaniami. Koszalińskie szkoły dają uczniom możliwość rozwijania różnorodnych talentów edukacyjnych: artystycznych, językowych, sportowych i innych. Znajdą w nich swoje miejsce także uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z ofertą placówek w trakcie III Targów Gimnazjalnych.
                                                                                                                                                Dyrektorzy Gimnazjów
 

15.01.2014 - Koszalińskie szkoły również w tym roku znalazły się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014

Gazeta „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy”  ogłosiły wyniki Ogólnopolskiego   Rankingu  Szkół Ponadgimnazjalnych. Zostały one opublikowane na portalu edukacyjnym www.perspektywy.pl.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2014: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Kryteria Rankingu Techników 2014: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Tradycyjnie wśród 1500 najlepszych szkół w Polsce znalazły się również koszalińskie szkoły ponadgimnazjalne:

- na miejscu 38 w Rankingu Szkół Olimpijskich 2014 oraz na miejscu 106 w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2014
  (5 miejsce w województwie) -  I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois, dyrektor Rafał Janus

- na miejscu 62 w Rankingu Szkół Olimpijskich 2014 oraz na miejscu 357 w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2014
  (13 miejsce w województwie) - II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego, dyrektor Wiktor Kamieniarz

- na miejscu 49 w Rankingu Maturalnym Techników 2014 oraz na miejscu 252 w Rankingu Techników 2014
  (11 miejsce w województwie) – Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Nr 1  im. Mikołaja Kopernika, dyrektor Jadwiga Topolan

- na  miejscu 80 w Rankingu Maturalnym 2014 oraz na miejscu 131 w Rankingu Techników  2014
  (5 miejsce w województwie) - Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta, dyrektor Joanna Rydzewska

- na miejscu 131 w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2014 - Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Nr 10 im. Bolesława Chrobrego,
  dyrektor Tomasz Lampkowski.

Serdecznie gratulujemy!